اطلاعات موجود در ELA

اطلاعات موجود حاصل سال‌ها جستجو در اینترنت می‌باشد که اکثرا توسط سایت‌های اینترنتی برا ی تقویت بخشی از توانایی زبان طراحی شده‌اند این اطلاعات بعد از جمع آوری ویرایش گردیده و مطالب اضافی آن‌ها حذف شده‌اند. پس از ویرایش اولیه تغییراتی روی آن‌ها اعمال گردیده است تا با ساختار کلی ELA هماهنگی داشته باشند و نقطه جالب آن‌ها این است که برای هر کدام روشی طراحی شده است تا پروسه فراگیری آن‌ها به راحتی صورت پذیرد برخی از این منابع عبارت‌اند از:

عمومی

در این گروه جملات عمومی گردآوری شده است که این جملات شامل مکالمه، ضرب‌المثل، جملات موجود در فیلم‌ها، جملات قصار، تکه‌های موجود در آهنگ‌ها و غیره می‌باشد. ضمنا جملات مهم شش جلد کتاب معروف English 900 به همراه فایل mp3 آن‌ها در این منبع آْمده است.

اخبار

مجموعه‌ای از لغات و اصطلاحات مهم اخبار که از VOA SPECIAL ENGLISH و BBC و سایت خبرگزاری ایرنا جمع آوری شده است ترجمه این لغات به گونه‌ای انجام گرفته که مطابق معنی ارائه شده آن‌ها توسط سایت‌های مذکور باشد سایت BBC یک بخش آموزش زبان از طریق اخبار برای زبان‌آموزان دارد که اصطلاحات مهم این سایت در دو حالت انگلیسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی جمع آوری شده و سپس با یکدیگر مطابقت داده شده‌اند.

VOA نیز اعلام کرده است ۱۵۰۰ لغت کلیدی را شناسایی کرده است که بهترین کارآیی را در زبان انگلیسی دارند. این لغات نیز بعد از ویرایش و حذف لغات ساده و پیش پا افتاده، به ۱۱۰۰ لغت تقلیل داده شده است. گروه اخبار توانایی لازم را در کاربر برای درک اخبار انگلیسی ایجاد می‌کند.

روش آموزشی ارائه شده برای فراگیری این اصطلاحات از ابداعات ELA می‌باشد به گونه‌ایی که در بخش راهنما توضیحاتی به انگلیسی درباره لغت داده می‌شود و کاربر بایستی لغت مورد نظر را حدس بزند.

Role Playing

در این مجموعه که خود به سه گروه جداگانه تقسیم شده است، گفت‌وگوهای دو طرفه ساده شش جمله‌ای جمع‌آوری شده است که کاربر می‌تواند نقش نفر دوم را به هنگام یادگیری این قسمت به عهده گیرد. هر دیالوگ کامل دارای یک اصطلاح انگلیسی است که معمولا معنی آن اصطلاح به انگلیسی نیز آموزش داده شده است.

جملات و اصطلاحات عامیانه

اگر گفته شود که انگلیسی زبان اصطلاحات است سخن گزافه‌ایی نیست بدون آشنایی با این اصطلاحات هرگز قادر به پیشرفت و فراگیری زبان در ELA نخواهیم بود در ELA مجوعه‌ی کاملی از اصطلاحات عامیانه به همراه معنی انگلیسی آنها آورده شده است. به علاوه کاربرد این اصطلاحات در داخل جمله نیز نشان داده شده است.

متزادف و مترادف

یک مجموعه از مترادف‌ها و متضادها، با هدف یادگیری لغات در ارتباط با هم.

سؤالات رایج

بخش بزرگی از گفت‌وگو و دیالوگ‌ها با سوال آغاز می‌شوند و در محتوای دیالوگها نیز بارها از جملات سوالی استفاده می‌شود. در این گروه بیش از شش هزار جمله سوالی طبقه بندی شده وجود دارد.

جملات تلویزیونی

در شوهای تلویزیونی نوع خاصی از زبان انگلیسی استفاده می‌شود، گفته می‌شود که تعداد ۱۱۴ عبارت در انگلیسی، کاربرد بالایی درشوهای تلویزیونی دارند. دراین گروه برای هر اصطلاح صد ها مثال نمونه آورده شده است.

Star Words

حدود ۵ هزار کلمه‌ایی که بیشترین کاربرد را در انگلیسی دارند به همراه یک مثال برای هر یک از آن‌ها

جملات خاص

سایتی ادعا کرده بود که در ۱۵ ساعت، به اندازه ۲۵ سال انگلیسی یاد بگیرید. حیف‌مان آمد که این منبع در مجموعه حاضر موجود نباشد. اما فقط توانستم به نیمی از این منبع دسترسی پیدا کنم.

لغات مرتبط

مجموعه‌ایی از لغات مربوط به یک موضوع خاص مانند مسافرت. این منبع در تب لغات ، به هنگام فشردن کلید (آمار/گروه) قابل دسترسی است.

تکه‌های سخن

تکه‌های سخن ، مجموعه تقریبا ساده و کاملی است که می‌تواند یک ساختار کلی در ذهن ما برای زبان انگلیسی ایجاد نماید. این اطلاعات از سایت Esl Gold جمع‌آوری شده و ویرایش‌های لازم رویشان انجام گرفته است. در این منبع برای هر موضوعی چند جمله کاربردی آورده شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • کد امنیتی *